Разлика помеѓу преработките на „Боб Дилан“

Додадени 728 бајти ,  пред 3 години
→‎Творештво: дополнување
(дополнување)
(→‎Творештво: дополнување)
| publisher = CBS News
| date = 2004-10-06
}}</ref> Конечно, во [[октомври]] 2016 година тој станал добитник на [[Нобелова награда за литература|Нобеловата награда]]. Тој ја прифатил наградата, изјавувајќи дека е почестен од признанието, но објавил дека нема да присуствува на свеченото доделување, поради претходно закажани обврски.<ref>„Боуви одби да стане витез, Брандо ги бојкотира Оскарите“, ''Дневник'', година XX, број 6224, петок, 25 ноември 2016, стр. 22.</ref>
}}</ref>
 
Во [[2015]] година, Дилан го објавил албумот „Сенки во ноќта“ (''Shadows in the Night'') на којшто биел застапени обработки на песните на [[Френк Синатра]], а веќе следната година влегол во славното [[Холивуд|холивудско]] студио „Капитол“ за да работи на новиот албум.<ref>„Боб Дилан работи на нов албум“, ''Дневник'', година XX, број 5992, четврток, 18 февруари 2016, стр. 21.</ref>
 
== Белешки ==
{{reflist}}