Разлика помеѓу преработките на „Вавилон“

Додаден 1 бајт ,  пред 4 години
с
(→‎Вавилон денес: дополнување)
* „Лотарија во Вавилон“ - расказ на аргентинскиот писател [[Хорхе Луис Борхес]].<ref>Horhe Luis Borhes, ''Маštarije''. Beograd: Paidea, 2006, стр. 36-41.</ref>
* „[[До Вавилон со автобус]]“ (''Babylon by Bus'') - албум на „[[Боб Марли]] едн д вејлерс“ (''Bob Marley and the Wailers'') од [[1978]] година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=QIAxTx6jyFo Bob Marley & The Wailers – Babylon By Bus (Full Album Flac + Artwork 1978) (пристапено на 26.11.2016)]</ref>
<ref>* „Вавилон гори“ (''Babylon is burning'') - песна на британската [[Рок музика|рок]]-група „Ратс“ (''The Ruts'').<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=zCkNu9OxThc THE RUTS - BABYLONS BURNING (пристапено на 26.11.2016)]</ref>
 
== Надворешни врски ==