Себастиен Гриф: Разлика помеѓу преработките

Додадени 19 бајти ,  пред 5 години
с
Отстрането уредувањето на 86.0.244.52 (разговор), вратено на последната верзија на Swineposit
Нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 86.0.244.52 (разговор), вратено на последната верзија на Swineposit)
'''Себастиен Гриф''' ({{lang-fr|Sébastien Gryphe}}, [[29 март]] о. 1492 во [[Ротлинген]], [[Германија]] - 1556 во [[Лион]], [[Франција]]) бил [[Германци|германски]] [[книжар]]-[[Печатар (издавач)|издавач]] и [[Хуманизам|хуманист]].
 
== Биографија ==