Разлика помеѓу преработките на „Себастиен Гриф“

Одземени 19 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
'''Себастиен Гриф''' ({{lang-fr|Sébastien Gryphe}}, [[29 март]] о. 1492 во [[Ротлинген]], [[Германија]] - 1556 во [[Лион]], [[Франција]]) бил [[Германци|германски]] [[книжар]]-[[Печатар (издавач)|издавач]] и [[Хуманизам|хуманист]].
 
== Биографија ==
Анонимен корисник