Разлика помеѓу преработките на „Лисици“

Додадени 203 бајти ,  пред 3 години
* „[[Волк|Волкот]] и лисицата“– сказна на [[браќата Грим]].<ref>Браќа Грим, ''Храбриот кројач'', Детска радост, Скопје, 1980.</ref>
* „Лисицата и коњот“ – сказна на браќата Грим.<ref>Браќа Грим, ''Храбриот кројач'', Детска радост, Скопје, 1980.</ref>
* „Лисицата и мачката“ – сказна на браќата Грим.<ref>Браќа Грим, ''Храбриот кројач'', Детска радост, Скопје, 1980.</ref>
 
== Литература ==