21 јуни (починале): Разлика помеѓу преработките

дополнување
сНема опис на уредувањето
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1874]] 
|[[Јонас Ангстрем]] — шведски [[физичар]] и [[астроном]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1945]] 
|[[Јозеф Хора]] — чешки поет.
|-
|valign="top" align="right"|[[1949]] 
|[[Јохан Фридрих Хегер]] — германски [[архитект]].
|-
|valign="top" align="right"|[[2003]] 
|[[Данка Сирфова]] — македонска [[Опера|оперска]] пејачка.
|-
|}