Разлика помеѓу преработките на „Вернигероде (округ)“

site dysfunctional, district dissolved in 2007
(site dysfunctional, district dissolved in 2007)
| density=119
| carsign=WR
| url=
| url=[http://www.landkreis-wernigerode.de landkreis-wernigerode.de]
| map=saxony_anhalt_wr.png
}}
#[[Нордхарц]] (вкл. го градот [[Деренбург]])
|}
 
== Надворешни врски ==
 
*[http://www.landkreis-wernigerode.de Службена страница] {{de}}
 
{{Окрузи во Саксонија-Анхалт}}
75

уредувања