Разлика помеѓу преработките на „27 јануари (родени)“

дополнување
с (викилинк форматирање: [a|a] → [a])
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1948]] 
|[[Михаил Баришников]] — советски, руски и американски [[балет]]ан.
|-
|valign="top" align="right"|[[1964]] 
|[[Бриџит Фонда]] — американска глумица.
|-
|valign="top" align="right"|[[1979]] 
|-
|valign="top" align="right"|[[1987]] 
|[[Денис Глушаков]] — руски фудбалер[[фудбал]]ер.
|-
|valign="top" align="right"|[[1993]]