Разлика помеѓу преработките на „Бас-гитара“

Одземени 49 бајти ,  пред 4 години
с
Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q46185
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Бас гитара на Бас-гитара)
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q46185)
[[Категорија:Музички инструменти]]
[[Категорија:Гитари]]
 
[[ml:ബേസ് ഗിറ്റാര്‍]]
126.793

уредувања