Разлика помеѓу преработките на „10 јануари (починале)“

дополнување
(дополнување)
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1862]] 
|[[Семјуел Колт]] — американски [[пронаоѓач]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1891]] 
|[[Лаза Лазаревиќ]] — српски писател.
|-
|valign="top" align="right"|[[1917]] 
|-
|valign="top" align="right"|[[2015]] 
|[[Тим Драмонд]] — американски [[Рок музика|рок-музичар]].
|-
|valign="top" align="right"|[[2016]]