Разлика помеѓу преработките на „Западни Словени“

с
нема опис на уредувањето
с (По азбучен ред)
с
Мнозинство: [[Чешка]], [[Полска]], [[Словачка]].
Малцинство: [[Германија]], [[Унгарија]].
|langs=[[Западнословенски јазици]]:<br><small>[[Кашупски јазик|Кашупски]], [[ЛужичкосрпскиЛужички јазици|Лужичкосрпски]], [[Полски]], [[Словачки]], [[Чешки]], [[Шлезиски јазик|Шлезиски]]</small>
|rels= [[атеизамКатолицизам]], [[католицизамАтеизам]]
|related = [[Словени]]
}}
3.395

уредувања