Разлика помеѓу преработките на „Западни Словени“

Нема измена во големината ,  пред 3 години
с
По азбучен ред
с (По азбучен ред)
Мнозинство: [[Чешка]], [[Полска]], [[Словачка]].
Малцинство: [[Германија]], [[Унгарија]].
|langs=[[западнословенскиЗападнословенски јазици]]:<br><small>[[чешкиКашупски јазик|Кашупски]], [[кашупскиЛужичкосрпски јазикјазици|кашупскиЛужичкосрпски]], [[полскиПолски]], [[шлезиски јазик|шлезискиСловачки]], [[словачкиЧешки]], [[лужичкосрпскиШлезиски јазицијазик|лужичкосрпскиШлезиски]]</small>
|rels= [[атеизам]], [[католицизам]]
|related = [[Словени]]
3.395

уредувања