Разлика помеѓу преработките на „Источни Словени“

Нема измена во големината ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
Мнозинство: [[Белорусија]], [[Русија]], [[Украина]].
Малцинство: [[Естонија]], [[Литванија]], [[Латвија]], [[Молдавија]], поранешни советски републики.
|langs=[[Источнословенски јазици]]:<br><small>[[Белоруски јазик|Белоруски]], [[РускиРусински јазик|РускиРусински]], [[РусинскиРуски јазик|РусинскиРуски]], [[Украински јазик|Украински]]</small>
|rels= [[Православие]], [[Атеизам]], [[Католицизам]]
|related = [[Словени]]
3.670

уредувања