Разлика помеѓу преработките на „Источни Словени“

Кратенката за белоруски јазик е бе а не блр
(читаш ли ти воопшто промени?!?)
(Кратенката за белоруски јазик е бе а не блр)
{{Инфокутија народ
|group = Источни Словени</br><small>Усходнія славяне ([[белорускиБелоруски јазик|блрбе.]]) <br> Восточные славяне ([[рускиРуски јазик|ру.]]) <br>Східні слов'яни ([[украинскиУкраински јазик|ук.]])</small>
|image = [[File:Slavic europe.svg|200px|link=]]
|caption = Источните Словени (зелено) на картата на Европа.
3.815

уредувања