Затвор: Разлика помеѓу преработките

Додадени 205 бајти ,  пред 5 години
* „Од затворот“ - песна на францускиот поет [[Пол Верлен]].<ref>Пол Верлен, ''Есенска песна''. Скопје: Македонска книга, 1987, стр. 61.</ref>
* „Моите затвори“ (''Mes prisons'') - збирка песни на францускиот поет Пол Верлен од [[1893]] година.
* „Робија“ (''Robija'') - песна на хрватскиот писател [[Мирослав Крлежа]].<ref>Miroslav Krleža, ''Lirika''. Sarajevo: Svjetlost, 1966, стр. 50-51.</ref>
 
== Наводи ==