Разлика помеѓу преработките на „Епир (област)“

Одземени 24 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
|локално_име = Περιφέρεια Ηπείρου
|мапа = Location map of Epirus (Greece).svg
|префектури = [[Префектура Арта (округ)|Арта]]<br />[[Префектура Јанина (округ)|Јанина]]<br />[[Префектура Превеза (округ)|Превеза]]<br />[[Теспротија]]
|главен_град = [[Јанина]]
|население = 358.698