Разлика помеѓу преработките на „Источни Словени“

нема опис на уредувањето
{{Инфокутија народ
|group = Источни Словени</br><small>Усходнія славяне ([[Белоруски јазик|блрбe.]])<br>Восточные славяне ([[Руски јазик|ру.]])<br>Східні слов'яни ([[Украински јазик|ук.]])</small>
|image = [[File:Slavic europe.svg|200px|link=]]
|caption = Источните Словени (зелено) на картата на Европа.
3.637

уредувања