Разлика помеѓу преработките на „Западни Словени“

нема опис на уредувањето
(Одбиени последните 4 промени (од Sashko1999) и ја поврати преработката 3413903 на Тиверополник)
{{Инфокутија народ
|group = Западни Словени</br><small>ZápadníSłowianie Slovanézachodni ([[чешкиПолски|чешпл.]]) <br> Západní Slovania ([[Словачки јазик|ск.]]) <br>SłowianieZápadní zachodniSlované ([[полскиЧешки|плчеш.]])</small>
|image = [[File:Slavic europe.svg|200px|link=]]
|caption = Западните Словени (светлозелено) на картата на Европа.
3.622

уредувања