Разлика помеѓу преработките на „Западни Словени“

нема опис на уредувањето
{{Инфокутија народ
|group = Западни Словени</br><small>Słowianie zachodni ([[Полски|пл.]]) <br> Západní Slované ([[Чешки јазик|чеш.]]) <br>Západní Slovania ([[Словачки|ск.]])</small>
|image = [[File:Slavic europe.svg|200px|link=]]
|caption = Западните Словени (светлозелено) на картата на Европа.
3.798

уредувања