Разлика помеѓу преработките на „Источни Словени“

нема опис на уредувањето
{{Инфокутија народ
|group = Источни Словени</br><small>Усходнія славянеВосточныеВосточные славяне ([[Руски јазик|ру.]]) <br> Східні слов'яни ([[Украински јазик|ук.]]) <br> Усходнія славяне([[Белоруски јазик|ук.]])</small>
|image = [[File:Slavic europe.svg|200px|link=]]
|caption = Источните Словени (зелено) на картата на Европа.
3.629

уредувања