Разлика помеѓу преработките на „Источни Словени“

нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Инфокутија народ
|group = Источни Словени</br><small>Усходнія славянеВосточные славяне ([[белорускиРуски јазик|блрру.]]) <br> ВосточныеСхідні славянеслов'яни ([[рускиУкраински јазик|руук.]]) <br>Східні слов'яниУсходнія славяне([[украинскиБелоруски јазик|ук.]])</small>
|image = [[File:Slavic europe.svg|200px|link=]]
|caption = Источните Словени (зелено) на картата на Европа.
3.637

уредувања