Драго Маневски: Разлика помеѓу преработките

Додадени 163 бајти ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
 
Улогата на Драго и останатите убиени во заседата во Требош беше да извршат обезбедување на просторот каде што требаше да почнат активностите за ексхумација на киднапирани и убиен Македонци. Оливер загинува на 23 годишна возраст заедно со [[Оливер Петрушевски]] и [[Бобан Трпков]].<ref>{{cite web|date=11 ноември 2001|url=http://star.vest.com.mk/default.asp?id=17536&idg=2&idb=406&rubrika=Makedonija|title=Тројца загинаа без потреба|publisher=Вест|accessdate=2016-10-06}}</ref>
 
Драго беше женет и имал две деца. Во негова чест во родното [[Марино]] е подигнат споменик.
 
== Поврзано ==