Разлика помеѓу преработките на „Манифестации по повод Младотурската револуција“

с
Робот: Автоматизирана промена на текстот (- , +,)
 
с (Робот: Автоматизирана промена на текстот (- , +,))
[[Слика:Младотурската револуција 1.jpg|thumb|Младотурската револуција]]
 
Филм од 1908 година , во времетрање од 2 минути.
Филмот е снимен во стандард техника, без звук, во црно бела техника и 35мм.
 
2.779

уредувања