Разлика помеѓу преработките на „Унгарија“

Одземени 70 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| image_coat = Coat of Arms of Hungary.svg
| symbol_width = 50px
| image_map = EU location HUN-Hungary.pngsvg
| map_caption = {{map_caption |location_color=темно зеленатемнозелена |region=[[Европа]] |region_color=темно портокаловотемносива |subregion= [[Европската Унија]] |subregion_color=светло портокаловозелена |legend=Location EU-Hungary EU Europe.pngsvg}}
| national_motto = нема<br /><small>Историски ''Cum Deo pro Patria et Libertate''&nbsp;([[Латински]], ''Со помош на Господ за татковината и слободата'') или ''Regnum Mariae Patronae Hungariae'' (Латински, ''Кралството на Марија, патронот на Унгарија'')<ref>[http://esuna.co.uk/~hagfish/blog/index.php?/archives/post-90.html European State Mottos]</ref><br /></small>
| national_anthem = ''[[Боже, благослови го Унгарецот|Химна]]'' <small style="white-space:nowrap;"><span style="font-size:111%;">''(„Isten, áldd meg a magyart“)''</span><br /> („Боже, благослови го Унгарецот“)</small>