Разлика помеѓу преработките на „Љубиша Георгиевски“

с
Сменето е името на државата во која е роден Георгиевски од СФРЈ во Кралство Југодславија
с (Bot: Migrating 3 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1023595 (translate me))
с (Сменето е името на државата во која е роден Георгиевски од СФРЈ во Кралство Југодславија)
|successor1 = [[Трајко Вељаноски]]
|birth_date = {{роден на|30|мај|1937}}
|birth_place = {{роден во|Битола}}, [[СФРЈКралство Југославија]]<br>денес [[Македонија]]
|death_date =
|death_place =
1

уредување