Разлика помеѓу преработките на „Балтословенски јазици“

Нема измена во големината ,  пред 4 години
с
PNG map replaced with higher-quality SVG map
с (oтстранета Категорија:Словенски јазици со помош на HotCat)
с (PNG map replaced with higher-quality SVG map)
{{Infobox Language family
|name=Балтословенски јазици
|map=[[File:Balto Slavic countries.pngsvg|250 px]]
|map_caption=Држави каде националниот јазик е:
{{legend|#008000|источнословенски}}
1

уредување