Љупка Димитровска: Разлика помеѓу преработките

Починал
Нема опис на уредувањето
(Починал)
| роден-дата = {{Birth date and age|1946|07|25|df=yes}}
| роден-место =[[Скопје]]
| починал-дата ={{death date and age|df=yes|2016|10|3|1946|7|25}}
| починал-место = <!-- населено место, административен регион, суверена држава.-->
| починал-причина =
Анонимен корисник