Разлика помеѓу преработките на „Шпанска граѓанска војна“

с
нема опис на уредувањето
с
с
*[[Средоземно Море]]
*[[Северен Атлантик]]}}
|result = NationalistПобеда victoryна Националистите
*крај на [[Втора Шпанска Република|Втората Шпанска Република]]
*воспоставување на [[Франкова Шпанија]]