Разлика помеѓу преработките на „NGC 6377“

Додадени 26 бајти ,  пред 4 години
с
Робот: Ја заменувам категоријата Нов општ каталог со Објекти од Новиот општ каталог
с (Bot: Migrating 12 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1145376 (translate me))
с (Робот: Ја заменувам категоријата Нов општ каталог со Објекти од Новиот општ каталог)
* [http://ned.ipac.caltech.edu/cgi-bin/nph-objsearch?objname=NGC%206377 NGC 6377], NASA Extragalactic Database.
 
[[Категорија:НовОбјекти од Новиот општ каталог]]
[[Категорија:Објекти во соѕвездието Змеј]]