NGC 6025: Разлика помеѓу преработките

Додадени 26 бајти ,  пред 5 години
с
Робот: Ја заменувам категоријата Нов општ каталог со Објекти од Новиот општ каталог
сНема опис на уредувањето
с (Робот: Ја заменувам категоријата Нов општ каталог со Објекти од Новиот општ каталог)
* [http://ned.ipac.caltech.edu/cgi-bin/nph-objsearch?objname=NGC%206025 NGC 6025], NASA Extragalactic Database.
 
[[Категорија:НовОбјекти од Новиот општ каталог]]
[[Категорија:Објекти во соѕвездието Јужен Триаголник]]