Заедничка негација: Разлика помеѓу преработките

с
сНема опис на уредувањето
с (Бот Менува: pt:NOU (NOR), tr:VEYADEĞİL kapısı)
[[en:Logical NOR]]
[[es:Puerta lógica#Puerta NO-O (NOR)]]
[[frfi:Fonction_NON-OUPeircen nuoli]]
[[kofr:부정논리합Fonction NON-OU]]
[[it:Algebra di Boole#OR]]
[[he:NOR לוגי]]
[[it:Algebra di Boole#OR]]
[[nl:NOR-poort]]
[[ja:否定論理和]]
[[ko:부정논리합]]
[[nl:NOR-poort]]
[[no:Injunksjon]]
[[pl:NOR]]
[[pt:NOU (NOR)]]
[[ru:Стрелка Пирса]]
[[fitr:PeircenVEYADEĞİL nuolikapısı]]
[[tr:Veyadeğil kapısı]]
21.521

уредување