Разлика помеѓу преработките на „962“

Одземени 22 бајти ,  пред 5 години
с
викилинк форматирање: 2x [a|ab] → [a]b
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-{{PAGENAME}} +{{subst:PAGENAME}} & -{{#expr: +{{subst:#expr: & -{{#switch: +{{subst:#switch:))
с (викилинк форматирање: 2x [a|ab] → [a]b)
 
* [[2 февруари]] - [[Папа Јован XII|Папата Јован XII]] го крунисува [[Ото I Велики]] за Свет Римски Император.
* Умира [[Индулф]], крал на [[Шкотска|Шкотите]] и [[Пикти|Пиктите]]те, наследен од Дубх.
 
== Родени ==
== Починале ==
 
* [[Индулф]], крал на [[Шкотска|Шкотите]] и [[Пикти|Пиктите]]те (во битка).
{{commonscat|962}}
 
100

уредувања