Разлика помеѓу преработките на „7 септември (настани)“

с
викилинк форматирање: [a|ab] → [a]b
с
с (викилинк форматирање: [a|ab] → [a]b)
 
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[70]] 
|[[Рим|Римската]]ската армија под водство на генерал [[Тит]] го окупира и уништва [[Ерусалим]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1764]] 
100

уредувања