Разлика помеѓу преработките на „3 септември (настани)“

с
викилинк форматирање: [a|ab] → [a]b
(дополнување)
с (викилинк форматирање: [a|ab] → [a]b)
|-
|valign="top" align="right"|[[1855]] 
|[[Индијански војни]]: Во [[Небраска]], 700 војници под раководство на [[Америка|Американскиот]]нскиот Генерал [[Вилијам С. Харни]] се одмаздуваат за [[Гратан Масакарот]] со напаѓање на [[Индијанци|Индјанско]] село, убивајќи 100 мажи, жени, и деца.
|-
|valign="top" align="right"|[[1892]] 
100

уредувања