Разлика помеѓу преработките на „20 ноември (настани)“

с
викилинк форматирање: [a|a] → [a]
с
с (викилинк форматирање: [a|a] → [a])
 
|-
|valign="top" align="right"|[[1991]] 
|Во Скопје, во [[Собрание на Република Македонија|Собранието на Република Македонија]], свечено е прогласен [[Уставот на Република Македонија|Уставот на Република Македонија]], усвоен на 17.11.1991 година.
|-
|valign="top" align="right"|[[1993]] 
100

уредувања