Разлика помеѓу преработките на „24 јуни (настани)“

с
викилинк форматирање: 2x [a|ab] → [a]b
с
с (викилинк форматирање: 2x [a|ab] → [a]b)
|-
|valign="top" align="right"|[[1497]] 
|[[Џон Кабот]] стапнува на [[Северна Америка|северноамериканско]] тло кај [[Њуфаундленд]], [[Канада]] - прво европско откритие на регионот по [[Викинзи|Викинзите]]те.
|-
|valign="top" align="right"|[[1509]] 
|-
|valign="top" align="right"|[[1999]] 
|[[Гитара|Гитарата]]та на [[Ерик Клептон]] со која е снимена ''Layla'' е продадена на аукција за 497,500 долари.
|}
 
100

уредувања