Разлика помеѓу преработките на „21 мај“

Одземени 23 бајти ,  пред 5 години
с
викилинк форматирање: [a|ab] → [a]b
с (викилинк форматирање: [a|ab] → [a]b)
{{Мај {{CURRENTYEAR}}}}
'''21 мај''' е 141-иот ден во годината според [[Грегоријански календар|грегоријанскиот календар]] (142-и во [[престапна година]]).
Во [[астрологија|астрологијата]]та - првиот цел ден на хороскопскиот знак [[близнаци (хороскопски знак)|близнаци]]. Остануваат 224 денови до крајот на годината.
 
{{#ifexist:21 мај (настани) |'''Настани:''' {{:21 мај (настани)}}}}
100

уредувања