Разлика помеѓу преработките на „29 април (настани)“

с
викилинк форматирање: [a|ab] → [a]b
(ситна поправка, викификација)
с (викилинк форматирање: [a|ab] → [a]b)
|-
|valign="top" align="right"|[[1968]] 
|[[Мјузикл|Мјузиклот]]от „[[Коса (мјузикл)|Коса]]“ - репрезентативно дело на [[хипи-движење]]то и [[пацифизам|пацифизмот]] бил премиерно прикажан на [[Бродвеј]] во [[Њујорк]], САД.
|-
|valign="top" align="right"|[[1997]] 
100

уредувања