Разлика помеѓу преработките на „12 години роб“

Одземени 16 бајти ,  пред 3 години
с
викилинк форматирање: [a|a] → [a]
с
с (викилинк форматирање: [a|a] → [a])
| music = [[Ханс Зимер]]
| cinematography = [[Шон Бобит]]
| editing = [[Џо Вокер|Џо Вокер]]
| studio = [[Summit Entertainment]], [[Regency Enterprises]], River Road Entertainment, [[Film4 Productions|Film4]], [[Plan B Entertainment|Plan B]]
| distributor = [[Fox Searchlight Pictures]] {{small|(САД)}}, [[Entertainment One]] {{small|(Обединето Кралство)}}
100

уредувања