Разлика помеѓу преработките на „Машка кошаркарска репрезентација на Хрватска“

(Нова страница: '''Кошаркарската репрезентација на Хрватска''' ја представува Република Хрватска на меѓунар...)
 
*[[Кошарка на ЛОИ 1992|ЛОИ Барселона 1992]] - Сребро
*[[Кошарка на ЛОИ 1996|ЛОИ Атланта 1996]] - 7 место
===[[Светско првенство уво кошарцикошарка|СветскаСветски првенства]] ('''1''')===
* [[Светско првенство во кошарка 1994|Канада 1994]] - Бронза
 
===[[Европско првенство во кошарка|Европски првенства]] ('''8''')===
*[[Европско првенство во кошарка 1993.|Германија 1993]] - Бронза
691

уредување