Портал:Спорт/Дали знаете: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
*[[Роџер Федерер]] и покрај тоа што е светски број 1 најмногу седмици по ред, сепак не е светски број 1 најмногу семици.
 
*Женската [[Кошарка|кошаркарска]] репрезентација на [[Советски Сојуз|Советскиот Сојуз]] на 22 учества на Европските првенства освоила 21 златен и 1 сребрен медал.
 
*[[Кошарка|Кошаркарскиот]] тим од [[НБА]] лигата [[Бостон Селтикс]] годинава ја освои рекордната 17. титула.
691

уредување