8 јуни (починале): Разлика помеѓу преработките

дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
(дополнување)
|-
|valign="top" align="right"|[[1376]] 
|[[Едвард (црниот принц)|Едвард]] — син на англискиот крал [[Едвард III ]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1795]] 
|[[Луј XVII]] — француски [[крал]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1845]] 
|[[Ендру Џексон]] — Претседател[[претседател на САД]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1876]] 
|-
|valign="top" align="right"|[[1908]] 
|[[Милан Арсов]] — македонски [[револуционер]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1983]] 
 
|[[мишко Крањец]] — словенечки писател.
|-
|}
<noinclude>