Каза: Разлика помеѓу преработките

Одземени 2 бајти ,  пред 7 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
с Bot: Migrating 6 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q935921 (translate me)
Ред 4:
{{Никулец од областа на историјата}}
 
[[Категорија:Административна поделба на ОтоманскатаОтоманското империјаЦарство]]
[[Категорија:Арапски зборови]]