Фудбалски куп на Македонија 1997-1998: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
}}
 
'''Македонскиот куп во фудбал 1997–98''' бешебило 6. издание на [[Куп на Македонија (фудбал)|Македонскиот Куп]]. Во оваа сезона шампион бешебил [[ФК Вардар|Вардар]].
 
== Прва рунда ==