Атмосферски притисок: Разлика помеѓу преработките

с
додадена Категорија:Притисок користејќи го HotCat
[проверена преработка][проверена преработка]
с додадена Категорија:Атмосфера користејќи го HotCat
с додадена Категорија:Притисок користејќи го HotCat
Ред 7:
 
[[Категорија:Атмосфера|Притисок]]
[[Категорија:Притисок]]