Ичиџи Отани: Разлика помеѓу преработките

Додаден 101 бајт ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: {{Infobox football biography 3 |playername={{flagicon|Јапонија}} {{PAGENAME}} |image= |dateofbirth={{birth date|1912|8|31|df=yes}} |cityofbirth=...)
 
Нема опис на уредувањето
|nationalyears1=1934|nationalteam1={{flagicon|Јапонија}} [[Фудбалска репрезентација на Јапонија|Јапонија]]|nationalcaps1=3|nationalgoals1=1
}}
'''{{PAGENAME}}Ичиџи Отани''' — поранешен (роден {{роден на|31|август|1912}} - починал на {{починал на|23|ноември|2007}}) е [[Јапонија|јапонски]] [[Фудбал|фудбалер]].
 
==Статистика==