Махатма Ганди: Разлика помеѓу преработките

Додадени 69 бајти ,  пред 6 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
 
{{Нормативна контрола}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Ганди, Махатма}}
[[Категорија:Индиски политичари]]
[[Категорија:Пацифисти]]
[[Категорија:Индиски општествени дејци]]
[[Категорија:Пацифисти]]