Хибридизација (хемија): Разлика помеѓу преработките

с
Бот Додава: ko:혼성 오비탈
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: id:Hibridisasi orbital)
с (Бот Додава: ko:혼성 오비탈)
[[id:Hibridisasi orbital]]
[[ja:混成軌道]]
[[ko:혼성 오비탈]]
[[nl:Hybridisatie]]
[[pl:Hybrydyzacja (chemia)]]
24.401

уредување