Разлика помеѓу преработките на „Дебиан“

Додаден 21 бајт ,  пред 3 години
Замена на Image:Debian.png со Image:Debian-8-desktop-background.png (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: reasonable description).
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
(Замена на Image:Debian.png со Image:Debian-8-desktop-background.png (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: reasonable description).)
| name = Debian GNU/Linux
| logo = [[Податотека:Debian-OpenLogo.svg|Debian logo|50px]]
| screenshot = [[Податотека:Debian-8-desktop-background.png|300px|Screenshot of Debian 6.0 (“Squeeze-”)]]
| caption = Debian GNU/Linux 6.0 (“Squeeze”)
| developer = Debian Project