Разлика помеѓу преработките на „Мотоо Тацухара“

Одземени 20 бајти ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox football biography 3 |playername={{flagicon|Јапонија}} {{PAGENAME}} |image= |dateofbirth={{birth date|1913|1|14|df=yes}} |cityofbirth=...)
 
с
|cityofbirth=
|countryofbirth=[[Јапонија]]
|dateofdeath={{birth date|[[1984|||df=yes}}]]
|position=[[Среден ред]]
|currentclub=
309

уредувања